مادیات و خودخواهی باعث نابودی انسان است

«شاپور برزگر» ۲۲ آبان ۱۳۳۶ در محله معجز اردبیل متولد شد. پدرش مردی از اهل ایمان بود که بار‌ها به مادر سفارش کرد، «شاپور مضامین دین اسلام را فرا بگیرد.»

زمزمه‌های انقلاب او را نیز هوشیار کرد. تا آن‌جا که به یاری امام برخاست و به همین جرم در زندان مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفت. زمانی‌که دشمن بعثی به ایران حمله کرد، شاپور داوطلبانه راهی خرمشهر شد و در سال ۱۳۵۹ رسما در جرگه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت.

۹ مهر ۱۳۶۱ معاونت فرماندهی آموزش نظامی تیپ عاشورا به او واگذار شد. وی در عملیات والفجر مقدماتی به عنوان مسوول آموزش نظامی تیپ ۹ به خط مقدم رفت. در پی اعلان جنگ مسلحانه منافقین شخصا عملیات و حفاظت از مراکز حساس شهر را بر عهده گرفت. شهید برزگر با توجه به این‌که شهرستان اردبیل جزو مناطق مرزی محسوب می‌شود، سریعا طرح دفاع شهری را تهیه و طرح ریزی کرد. شاپور در ششمین روز از مرداد ۱۳۶۲ مسوولیت بسیج سپاه منطقه ۵ کشوری را برعهده گرفت و سرانجام مسئول آموزش لشکر ۳۱ عاشورا ۱۳ آبان ۱۳۶۲ در منطقه پنجوین بر اثر اصابت ترکش خمپاره به قلب در سن ۲۶ سالگی آرام گرفت.

در ادامه وصیت نامه شهید «شاپور برزگر» را می‌خوانید.

تجلی جهانی مبرا از زشتی‌ها/ خودخواهی انسان مسبب اعمال ناپسند است

بسم الله الرحمن الرحیم

الله اکبر، الله اکبر، الله اکبر، خمینی رهبر
لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

تاریخ را که می‌نگریم، پر از حوادثی است که در جوامع مختلف بشری رخ داده است، در اثر حادثه‌ها، عده بی‌شماری از انسان‌ها به خاطر تعدادی دیگر از بین رفته‌اند. قدرت‌مندها، ضعیف‌ها را از سر راه خود برداشته‌اند تا بدون مانع بتوانند به نیات و آمال کثیف و ناپاک خود برسند.

هر چه از بدی‌ها بر سر انسان بیاید، از مادیات و خود خواهی است

در زمان پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص) مشرکین مکه چقدر به اذیت و آزار آن فرستاده خداوند پرداختند! این مطالب را خداوند در قرآن کریم برای پند و عبرت نسل آینده ذکر کرده است. تنها عاملی که این عده را به کار‌های ناپسند وا داشته، دنیا پرستی است. هر چه از بدی‌ها بر سر انسان بیاید، از مادیات و خود خواهی انسان است.

«ما اصابک من حسنه فمن الله و ما اصابک من سیئه فمن نفسک» این بیان قرآن کریم است. در حدیثی چنین آمده است، «حب الدنیا رأس کل خطیئته» آن‌ها که مخالف راه انبیاء می‌روند بدانند و آگاه باشند که سرنوشت‌شان غیر از سرنوشت دوستان‌شان در تاریخ نخواهد بود و مخالفت آن‌ها نیز از مادی بودن آن‌هاست و نه چیز دیگر.»

تو پنداری جهانی غیر از این نیست
زمین و آسمانی غیر از این نیست!

و اما دسته دیگری که در جامعه راه قرآن و انبیا را الگوی خود قرار داده‌اند و همیشه سعی در اجرای فرامین خداوند متعال کرده‌اند، در دنیا و آخرت سعادت‌مند خواهند بود؛ و به همین سبب است که جامعه اسلامی امروز در کشورمان به رهبری امام امت با گام‌های استوار در جهت پیاده کردن احکام الهی پیش می‌تازد و جوانان حزب اللهی امت مسلمان نیز پرچمداران این نهضت در جبهه‌های حق علیه باطل هستند و این وارستگان مسلمان، دنیا را با تمام مظاهر فریبنده‌اش رها کرده و به اسلام روی آورده‌اند و در مسیر مقدس الهی، صمیمانه به جهاد و کارزار با دشمنان دین حق برخاسته‌اند و اسلام نیز جز برپایه این نوع ایثارگری‌ها استوار نمی‌گردد.

اساساً جانبازی در مسیر حق یعنی دست کشیدن و خالی شدن از هر چیزی که نفس را به رسوب کردن و باز‌نشستن فریب دهد و اوج گرفتن به سوی حیاتی جاودانه که همه چیز است و تعالی و کمال.

مسلماً اگر اندیشه و جان هر فردی سرشار از این هدف مقدس شود، دیگر عذاب و شکنجه دشمن بر او کارگر نخواهد بود، چرا که او روح خود را چنان در آسمان بلند کمال اوج داده است و مجذوب جهان پر شکوه ابدیت گردیده که هر نوع مصیبت و دردی را که در این دنیای خاکی بر آخرت سنگینی می‌کند، از یاد برده است.

در مسیر الی الله است که دوستان با صفا که روحی شعله‌ور از عشق به قربانی شدن در راه حق و پاسخ گفتن به ندای رهایی بخش خداوند و رسولش دارند گرد هم اجتماع می‌کنند تا جهانی که از همه زشتی‌ها و پستی‌ها مبراست بسازند.

تمامی این دوستان صمیمی در دنیا مجاهدان وفادار به حق بوده و هستند و در آخرت شهیدانی جاوید.

دل بر جهان مبند که این بی‌وفا عروس
با هیچ کس شبی به محبت به سر نکرد

نویسنده:
تعداد بازدید:
182
تاریخ:
1398/01/18
کلیه حقوق این پرتال متعلق به شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان میباشد