پشت پرده اهداف شبکه های ماهواره ای فارسی زبان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا بررسی و ارزیابی شکل و محتوای سریالهای پخش شده در شبکه های فارسی زبان ماهواره ای از بدو تاسیس ، تا به امروز چند نکته اساسی را به وضوح نشان می دهد.

اول آنکه مشخص می سازد برنامه ریزی و اولویت بندی گردانندگان و مدیران ارشد این شبکه ها در امر حیاء زدایی از جامعه ایران اسلامی و قباحت زدایی به گونه ای است که از مجموع سریالهای پخش شده از این شبکه ها بیشترین درصد فراوانی محتوای سریالها به القاء و عادی سازی رابطه های جنسی قبل از ازدواج اختصاص داشته و در کنار آن داشتن فرزند نامشروع در مرتبه بعد قرار دارد . در این میان فراوانی امور قبیح دیگری چون تجاوزات جنسی ، خیانت زن و شوهر به یکدیگر ، سقط جنین و دوستی با جنس مخالف نیز کمیت خاصی از محتوای مجموع سریالهای پخش شده از این شبکه ها را شامل می گردد . جمع بندی فضای روانی ایجاد شده توسط این شبکه ها و القای غیر مستقیم این گونه مطالب ، آن هم برای جامعه با حیاء و عفیف فارسی زبان ، به وضوح ماهیت این شبکه را جهت تسخیر قلب ، فکر و کانون خانواده های مسلمان ایرانی نشان می دهد . ( شبیخون فرهنگی)

دوم اینکه مشخص می نماید که برنامه ریزی مدیران ارشد این رسانه ها در القای غیر مستقیم « سبک زندگی غربی » در چه سطحی است و تا چه اندازه در دستور کار قرار دارد.

در سریالهای پخش شده از شبکه های ماهواره ای به طور تدریجی و معکوس ، رفتارهای به شدت منفور و حرام از نگاه شرع و حتی عرف ، در نگاه جامعه و خانواده ایرانی به اعمال مباح و گاه پسندیده و حتی ضروری جامعه تبدیل می شود . به عنوان مثال زیر سوال بردن ازدواج و ایجاد شبهه و تردید مکرر درباره افرادی که به زعم آنها ، از روی اشتباه به ازدواج تن می دهند و یا به زندگی مشترک خود پایبندند و در مقابل ارائه دیدگاههای شبهه افکنانه در خصوص تغییرات زمانه و لزوم فاصله گیری از جامعه سنتی ، از برجسته ترین مضامین سریالهای این شبکه ها است . روابط عاشقانه دختر و پسر جوان ، نمایش می گساری ، هرزه گویی های هنگام مستی ، نمایش روابط خارج از چارچوب های اخلاقی ، ابراز علاقه های شهوانی اغواکننده ، عدم وفاداری زنان و مردان متاهل به همسران خود ، روابط نامتوازن بین افراد دارای اختلاف سنی زیاد و بی احترامی به والدین و ... از این جمله اند.

 

 

واقعیت آن است که اکثر شبکه های ماهواره ای صرفاً یک سرگرمی نیستند بلکه مارهای خوش خط و خال هستند که می خواهند به شیوه ای نوین افکار خانواده ها را مسموم و در نتیجه بنیان جامعه را منزلزل کنند . و به گفته کارشناسان ، مهم ترین سوغات آن ، ترویج خانواده های بی سامان و لجام گسیخته ، عادی جلوه دادن خیانت خانوادگی ، بی اهمیت جلوه دادن احترام به والدین ، عادی جلوه دادن رابطه خارج از ازدواج ، هویت زدایی از مفهوم خانواده ، عادی جلوه دادن سقط جنین برای دختران ، تعصب زدایی و ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم خانواده ، ترویج جدایی و و ایجاد آمادگی ذهنی برای گسترش تفکر شیطان پرستی در میان جوانان و نوجوانان است .

فاجعه از آنجا رخ می نماید که قرار است زنان برخی شبکه های ماهواره ای برای زنان جامعه الگو باشند . زنانی که به همسران خود خیانت کرده و فرزندانشان انجام رابطه نامشروع را ساده تر از نوشیدن چای در یک شب سرد زمستانی می دانند .

داستان سریالهای برخی شبکه های ماهواره ای ، داستان کسانی است که زندگی شان مملو از رابطه های جنسی نامشروع ، شهوت رانی های حیوانی و بی بندوباری هاست ، داستان آدم هایی که مهمترین دغدغه شان سقط بچه های نا مشروع و خیانت به همسرانشان است .

بنا براین اگر اعضاء جامعه انسانی و اسلامی ما از خطر ها و هجمه های خانمان برانگیز اینگونه شبکه ها غفلت نمایند و پای چنین شبکه هایی را از حریم خانواده خود قطع نکنند ، خانواده هایشان یا از هم خواهند پاشید یا سرد و عاری از روابط انسانی و عاطفی خواهند شد .

و کم ترین مفاد چنین دسیسه هایی ، کودکان و نوجوانان خواهند بود که به درستی تربیت نخواهند شد .

جامعه پس رفت کرده و بیش از پیش ، عقب ماندگی و مصرف گرایی را تجربه خواهیم کرد ، و طبیعی است در چنین شرایطی زمان و فرصت های از دست رفته قابل جبران نخواهند بود .

امام خمینی (ره) می فرماید :

بی شک بالا ترین و والاترین عنصری که در موجودیت هر جامعه دخالت اساسی دارد ، فرهنگ آن جامعه است . اساساً فرهنگ هر جامعه هویت و موجودیت آن جامعه را تشکیل می دهد و با انحراف فرهنگ ، هر چند جامعه در بعد های اقتصادی ، سیاسی ، صنعتی و نظامی قدرتمند و قوی باشد ولی پوچ و میان تهی است . اگر فرهنگ جامعه ای وابسته و مرتزق از فرهنگ مخالف باشد ، ناچار دیگر ابعاد آن جامعه به جانب مخالف گرایش پیدا می کند و بالاخره در آن مستهلک می شود و موجودیت خود را در تمام ابعاد از دست می دهد . استقلال و موجودیت هر جامعه از استقلال و فرهنگ آن نشئت می گیرد و ساده اندیشی است که گمان شود با وابستگی فرهنگی ، استقلال در ابعاد دیگر یا یکی از آنها امکان پذیر است .بی جهت من باب اتفاق نیست که هدف اصلی استعمارگران که در راس تمام اهداف آنان است ، هجوم به فرهنگ جوامع زیر سلطه است.          « صحیفه نور ، ص 160»

امام خامنه ای می فرماید :

ماهواره واقعاً گنداب فسادی است که تیرهای زهر آگین خود را به سمت ملتها و کشور ها هدف گیری می کند.

نویسنده:
تعداد بازدید:
273
تاریخ:
1395/06/31
کلیه حقوق این پرتال متعلق به شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان میباشد