ماهواره؛ ابزار تهاجم فرهنگی استکبار جهانی علیه ایران

 پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دشمنان به این امید بودند که این انقلاب بیشتر از چند صباحی نمی‌تواند دوام داشته باشد، ولی پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، احساس خطر کرده و به فکر فروپاشی این نظام از راه‌های مختلف برآمدند.

در همین راستا، دشمنان به سرکردگی آمریکا تمامی اشکال براندازی نظامی اعم از کودتا و ترور، جنگ نامنظم و تجزیه‌طلبانه اعم از شورش‌ها و تحریکات قومی و محلی، جنگ کلاسیک همه جانبه و … را در حالی به ایران تحمیل کردند که پایه‌های نظام اسلامی هنوز شکل نگرفته بود.

اما این فعالیت‌های براندازانه، نتیجه‌اش شکست و تحقیر استکبار و تثبیت نظام مردم‌سالاری دینی در ایران بود. دشمنان پس از نا امیدی و شکست در جنگ سخت با تغییر استراتژی، شیوه دیگری از جنگ علیه نظام اسلامی ایران را در قالب جنگ اعتقادی و فرهنگی آغاز کرده و در سال‌های اخیر با اختصاص سالانه میلیون‌ها دلار برای تغییر افکار و باورهای ملت‌های مسلمان (قلب‌ها و ذهن‌ها) به ویژه ملت بیدار و مقاوم ایران هزینه می‌کند.

در این عرصه مجهزترین ابزار تهاجم فرهنگی از دیدگاه دشمن رسانه و در راس آن‌ها ماهواره است.

مقام معظم رهبری می‌فرمایند: عوامل استکبار، امروز فیلم بد درست می‌کنند، نوار بد درست می‌کنند، حرف‌های بد درست می‌کنند، شعر بد می‌گویند، داستان بد می‌نویسند و همه این‌ها را داخل کشور بین نوجوانان، جوانان و مردم عادی پخش و منتشر می‌کنند و یا از طریق ماهواره، رواج می‌دهند. این مورد اخیر (ماهواره) واقعا گنداب فسادی است که تیرهای زهرآگین خود را به سمت ملت‌ها و کشورها هدف‌گیری می‌کند.

استکبار جهانی با اشاعه فرهنگ و اندیشه‌های مادی و نمایش جذاب مظاهر دنیای فاسد غرب از طریق ماهواره، در صدد تاثیرگذاری و استحاله فرهنگ ملت ایران است. شبکه‌های ماهواره‌ای و رسانه‌های بیگانه و صهیونیستی با اغواگری از مخاطبین خود به تدریج، هویت زدایی نموده و آن‌ها را در مسیر اهداف پلید خود قرار می‌دهند.

بر ماست که با روشنگری و هوشیاری جامعه را نسبت به این پدیده شوم و دجال زمان بر حذر داریم.

نویسنده:
تعداد بازدید:
264
تاریخ:
1395/06/08
کلیه حقوق این پرتال متعلق به شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان میباشد