نحوه تبدیل مدارک تحصیلی

خلاصه ای از دستورالعمل پذیرش مدارک تحصیلی اخذ شده ضمن خدمت

- شرایط و ضوابط عمومی پذیرش مدارک تحصیلی کارکنان:

در صورت نیاز شرکت به تأمین منابع انسانی مورد نیاز از منابع داخلی سطوح پایین تر، چنانچه ارتقاء سطح سازمانی پرسنل خللی در روند انجام فرآیندها و فعالیت های محوله به آن حوزه وارد نکند، پس از درخواست و موافقت مدیر مربوطه، پذیرش مدرک تحصیلی در پست های بلاتصدی سطوح بالاتر منطبق با اولویت اول یا دوم شرایط احراز پست، مشروط به اینکه فرد از طریق شرکت در آزمون و یا بر اساس مجوز های استخدامی جذب شده باشد، با داشتن حداقل 5/پنج سال سابقه کار اصلی و مفید استخدامی در شرکت و با رعایت سایر ضوابط مندرج در این دستورالعمل قابل اقدام خواهد بود.

- به منظور ارج نهادن به جایگاه " فرزندان محترم شهدا " و" فرزندان جانبازان معزز با بیش از 70% جانبازی"، حداقل سابقه کار برای ایشان 4/چهار سال منظور می‌گردد.

- در خصوص افرادی که خارج از شرایط مذکور جذب شده باشند(کارکنان کار معین که بر اساس مصوبات هیأت وزیران جذب شده اند)، برای پذیرش مدارک کاردانی و بالاتر این افراد، پس از قبولی در آزمون استخدامی و یا گروهی، بر اساس ضوابط مندرج در این دستورالعمل اقدام خواهد شد.

- مدارکی که در یکی از مقاطع تحصیلی رسمی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش با ارزش علمی صادر شود و بدون ذکر کلمه «معادل» باشد و یا برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر ملاک عمل قرار گیرد ، دارای ارزش استخدامی بوده و مشروط به انطباق با مفاد این دستورالعمل، قابل پذیرش خواهد بود.

- پذیرش مدرک تحصیلی و همچنین شرکت در آزمون، صرفاً در خصوص فارغ‌التحصیلانی که مدارک ایشان همسو با اهداف و مرتبط با نیازهای شرکت بوده و با شرایط احراز مشاغل مصوب شرکت سنخیت داشته باشد، امکان‌پذیر است.

- اخذ تأییدیه ارزش تحصیلی از مراجع ذیصلاح صادر کننده مدرک، جهت کلیه مدارک استخدامی و مدارک قابل پذیرش ارائه شده در هر یک از مقاطع تحصیلی، الزامی است .

- دارا بودن حداقل معدل 14/چهارده برای رشته های فنی و مهندسی در مقطع تحصیلی لیسانس و بالاتر و حداقل معدل 15/پانزده ، برای کلیه مدارک فوق دیپلم و رشته های غیر فنی در مقطع تحصیلی لیسانس و بالاتر الزامی است.

جبران کسر معدل به روشهای ذیل حداکثر تا دو نمره مجاز خواهد بود.

- پذیرش مدارک تحصیلی کلیه فرزندان شهداء ، فرزندان جانبازان 70% و بالاتر و جانبازان جنگ تحمیلی، با یک نمره کمتر از معدل ذکر شده بلامانع است.

- در صورت ارائه مدارک تحصیلی از ده دانشگاه برتر دولتی و ده دانشگاه برتر آزاد اسلامی معدل ذکر شده با یک نمره کمتر قابل قبول است.

- در صورت ارائه مدرک بالاتر از مقطع تحصیلی پست مورد تصدی

- داشتن سابقه اختراع با گواهی معتبر

- افرادی‌که پیشنهاد ویژه با ارزش افزوده بالغ بر یک میلیارد ریال ارائه نموده باشند

- به ازاء هر2/دو سال سابقه کارکنان در داخل شرکت، ‌معادل1/0 (یک دهم)از حداقل معدل مندرج جهت پذیرش مدرک تحصیلی کسر می‌گردد.

- افرادی که فاقد شرایط مندرج بوده اند و امکان پذیرش مدرک آنها با روشهای فوق امکانپذیر نباشد، می‌بایست جهت پذیرش مدرک و جبران کسر معدل، در آزمونهای استخدامی شرکت نمایند.

- شرایط پذیرش مدارک تحصیلی دیپلم و پایین‌تر:

- مدارک تحصیلی ارائه شده در مقطع پایان ابتدائی و سیکل درصورت درخواست مدیریتهای مربوطه و پس از اخذ ارزش تحصیلی در تمامی سطوح شغلی و انطباق با مفاد این دستورالعمل مورد پذیرش قرار می گیرد.

- پذیرش مدارک تحصیلی افرادی که بر اساس مصوبات هیأت وزیران جذب شده اند با رعایت سه سال سابقه خدمت از زمان پذیرش مقطع قبلی مجاز می باشد.

- درصورت درخواست مدیریتها، مدارک تحصیلی مرتبط و نیمه مرتبط ارائه شده در مقطع دیپلم، در سطح 2/دو و3/سه سازمان، مشروط به داشتن حداقل معدل 13/سیزده پس از اخذ ارزش تحصیلی، مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

- مدارک افتخاری جانبازان و فرزندان شهداء پس از استعلام و تأیید، پذیرش و در سیستم درج می گردد و فرد صرفاً از مزایای آن بهره مند می‌گردد و در شرایط احراز مشاغل تأثیر نخواهد داشت.

  • فرم درخواست پذیرش مدرک الزاماً از طریق سیستم اتوماسیون اداری به مدیریت امور اداری ارسال می گردد و خارج از روند مذکور اقدامی در این خصوص متصور نمی باشد.
تاریخ به روز رسانی:
1400/08/03
تعداد بازدید:
815
کلیه حقوق این پرتال متعلق به شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان میباشد