۱۴۰۲ جمعه ۱۲ خرداد

بازسازی لکوموتیو شرکت توسط تلاشگران مدیریت راه آهن و ترابری

لکوموتیو TGM4-2756 روسی شرکت توسط کارکنان متخصص و تلاشگر مدیریت راه آهن و ترابری ذوب آهن اصفهان با موفقیت بازسازی شد
لکوموتیو TGM4-2756 روسی شرکت توسط کارکنان متخصص و تلاشگر مدیریت راه آهن و ترابری ذوب آهن اصفهان با موفقیت بازسازی شد و در مدار تولید قرار گرفت.
افشین ژیانی فر، سرپرست تعمیرات ناوگان با اعلام این خبر گفت: این لکوموتیو از ماه ها قبل به دلیل یاتاقان زدن میل لنگ و همچنین عدم تامین قطعات یدکی از ناوگان حرکت خارج شد. بنا به نیاز شدید و محدودیت در تعداد لکوموتیوها، مدیریت راه آهن و ترابری تصمیم گرفت علی رغم کمبود قطعات با همکاری مدیریت خرید و سفارشات قطعات مورد نیاز تامین و لکوموتیو را بازسازی کند، گراف اجرایی تهیه شد و با همت و همکاری کارشناسان، تکنسین ها و تعمیرکاران واحد تعمیرات ناوگان، دفتر فنی و تدارکات مدیریت، پس از پیاده سازی و دمونتاژ موتور، بلوکه و میلنگ ، مونتاژ موتور لکوموتیو آغاز شد. پس از مونتاژ و اورهال کامل موتور و نصب آن، دوره تست نیز با موفقیت سپری شدو لکوموتیو در چرخه سیر قرارگرفت.
وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده امیدواریم بتوانیم تعدادی از لکوموتیوهای متوقف شده را تا پایان سال راه اندازی کنیم. این امر پروژه ای بسیار حیاتی برای تسهیل در امر حمل و نقل ریلی مدیریت راه آهن و  مجموعه پشتیبانی از تولید کارخانه خواهد بود.
سیف اله سلامی، تکنسین تعمیراتنیز گفت: با توجه به این که تکنولوژی و دانش تولید این نوع لکوموتیو در دهه 70  میلادی بوده و نقص های فراوان در حفاظت از موتور و کارکرد تجهیزات جانبی آن وجود داشت موفق شدیم با انجام برنامه ریزی دقیق و با کمترین توقفات آن را راه اندازی کنیم.
مهدی ملکی تکنسین برق ناوگان نیز گفت: برخی از مدارات هشدار دهنده و توقف دهنده لکوموتیو را  قبل از بروز هر گونه خرابی منجر به توقف کامل لکوموتیو ، نصب کردیم و با این کار عمر لکوموتیو  و کارکرد آن را به شدت افزایش دادیم که این امر به صورت مستقیم و غیر مستقیم باعث صرفه جویی های بسیار زیاد ی شده است.
اصغر شیری تکنسین تعمیرات ناوگان نیز گفت: این واحد موفق شد با استفاده از امکانات محدود و علی رغم چالش های فراوان و با استفاده از توان و دانش کارکنان خود این لکوموتیو را بازسازی نموده و در مدار بهره برداری قرار دهد.
 
تاریخ:
1401/11/25
تعداد بازدید:
424
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت