۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
تشریح اقدمات ذوب آهن اصفهان در درمان و پیشگیری از شیوع کرونا

آغاز واکسیناسیون کارکنان ذوب آهن اصفهان برای حفظ سلامت و تولید

علیرضا آجدانی رئیس بیمارستان شهید مطهری و مجید مکاری مدیر ایمنی ، بهداشت و محیط زیست ذوب آهن اصفهان در گفتگوی ویژه خبری سیمای اصفهان به تشریح اقدامات این شرکت در راستای درمان و مقابله با شیوع بیماری کرونا ازجمله واکسیناسیون کارکنان پرداختند.
علیرضا آجدانی رئیس بیمارستان شهید مطهری و مجید مکاری مدیر ایمنی ، بهداشت و محیط زیست ذوب آهن اصفهان در گفتگوی ویژه خبری سیمای اصفهان به تشریح اقدامات این شرکت در راستای درمان و مقابله با شیوع بیماری کرونا ازجمله واکسیناسیون کارکنان پرداختند.
رئیس بیمارستان شهید مطهری در این خصوص گفت : با توجه به شیوع بیماری کرونا ، بخش های مختلف این بیمارستان در بیست ماه گذشته در خدمت کارکنان این مجتمع عظیم صنعتی و مردم منطقه بودند وحفاظت از جان آنها در برابر این بیماری را به عهده داشتند.
وی افزود : این بیمارستان خصوصی یکی از سرمایه های بزرگ ذوب آهن اصفهان است که با توجه به شرایط بحرانی شیوع کرونا ، با نظر هیات مدیره در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت و در بیست ماه گذشته خدمات گسترده ای ارائه داد .
علیرضا آجدانی گفت : جهت شناسایی بیماران مبتلا به کرونا یک کال سنتر ایجاد شد و تمام 18 هزار پرسنل ذوب آهن و شرکت های تابعه می توانستند در صورت نیاز به صورت رایگان تست PCR انجام دهند که عامل مهمی در جهت جلوگیری از شیوع این بیماری در ذوب آهن اصفهان بود .
همچنین در بیمارستان شیهد مطهری ، با استفاده از تکنیک های سریع ، افراد مشکوک به بیماری بررسی می شوند و ازادامه کار افراد دارای علائم این بیماری جلوگیری به عمل آمد. مجموعه این اقدامات باعث شد آمار ابتلا به این بیماری در ذوب آهن اصفهان بسیار پایین باشد .
رئیس بیمارستان شهید مطهری در خصوص واکسیناسیون کارکنان ذوب آهن گفت : با پی گیری های صورت گرفته و با همکاری وزارت بهداشت ، به فعالان عرصه فولاد ، واکسن اختصاص یافت که اهمیت بسیاری برای حفظ سلامت کارکنان و روند تولید دارد .
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت واکسیناسیون کارکنان این مجتمع عظیم صنعتی در دو بخش ، گفت: بخش اول مربوط به تزریق واکسن مطابق جدول سنی تعیین شده وزارت بهداشت در واحد اورژانس کارخانه است که از روز یک شنبه 24مرداد ماه آغاز شد .        
وی افزود:  بخش دوم مربوط به واکسیناسیون بدون محدودیت سنی است که به زودی در این مجتمع عظیم صنعتی آغاز می شود و در گام بعدی واکسیناسیون خانواده کارکنان نیز مد نظر است.
آجدانی در خصوص تجهیزات جدید بیمارستان شهید مطهری گفت : درفرایند تشخیص که اهمیت بسیاری دارد ، تجهیزات به روز نیاز است . دراین راستا دستگاه سی تی مولتی اسلایس بسیار پیشرفته ای در بیمارستان مستقر شد که در حال ارائه خدمت است . دستگاه MRI هم با همکاری وزارت بهداشت تهیه شده که در منطقه وجود ندارد و امیدوارم  به زودی طی مراسمی شاهد آغاز به کار آن باشیم .
رئیس بیمارستان شهید مطهری در بخشی از سخنان خود ، به شرایط سخت کنونی مراکز درمانی کشور به جهت شکل گیری موج جدید شیوع کرونا اشاره کرد وگفت : در گذشته هیچ گاه ظرفیت بیمارستان شهید مطهری جهت بستری بیماران کرونایی صد در صد پرنشده بود که این اتفاق در چند روز گذشته افتاد و امیدوارم به شرایطی نرسیم که از شیوه های اقدامات سریع استفاده کنیم   . در این راه هم مشکل تامین تجهیزات و دارو داریم و مهمتر از آن با توجه به اینکه کادر درمان بیست ماه است که شبانه روز فعالیت می کنند، تامین نیروی متخصص و خبره است که بتواند این شرایط را تحمل کند . در این شرایط ، رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم برای عبور از موج جدید این بیماری، بسیار حیاتی است .
تمرکز ذوب آهن بر پیشگیری نتایج خوبی به همراه داشت
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ذوب آهن اصفهان نیز گفت : با توجه به ناشناخته بودن این بیماری و روش های درمان آن، اقدامات پیشگیرانه در اولویت فعالیت های ذوب آهن قرار گرفت . در این راستا برای حفظ سلامت کارکنان و روند تولید، اقدامات بسیاری با همکاری تمام بخشهای ذوب آهن اصفهان انجام شد .
مجید مکاری برخی از این فعالیت ها را که با شکل گیری کمیته عالی کرونا در ذوب آهن برنامه ریزی و انجام شد ،بدین شرح بیان کرد : گندزدایی ها و ضدعفونی ها در کلیه مکان هایی که پرسنل حضور داشتند ، لغو برنامه هایی که منجر به تجمع می شد مثل آموزش های حضوری و سرو غذا در رستوران ، کاهش تراکم در سرویس های ایاب و ذهاب ، بازرسی های روزانه در مراکز مختلف ، آموزش و فرهنگ سازی لازم با همکاری مدیریت روابط عمومی و ..
وی افزود :  برای قطع زنجیره شیوع این ویروس ، شناسایی افراد بیمار بسیار ضروری است که در این زمینه اقدامات مختلفی از جمله ایجاد کال سنتر صورت گرفت و افراد بیمار در دوران قرنطینه ، از مزایا و حقوق خود برخوردار بودند .
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ذوب آهن ، به اصل مقدم بودن پیشگیری بر درمان اشاره کرد و گفت : خوشبختانه عملیات واکسیناسیون کارکنان ذوب آهن اصفهان آغاز شده و امیدوارم با مجموعه اقدامات صورت گرفته در کشور و رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانیم بر این بیماری ویروسی غلبه کنیم .
 
 
تاریخ:
1400/05/27
تعداد بازدید:
941
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت