لطفا برای ارسال هرگونه پرسش اینجا را کلیک نمایید.
کارخانه
نشانی : اصفهان - انتهای اتوبان ذوب آهن - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان
تلفن مرکز : 03152573333
دورنگار : 03133322258
دورنگار : 03133321964
شماره پستی : 8493111111
شماره ثبت شرکت : 25230
شماره اقتصادی : 9334-7586-4111
پست الکترونیک : info@esfahansteel.com

حوزه معاونت فروش و بازاریابی
نشانی : اصفهان - بلوار سعدی - شماره 187

تلفن مرکز:  03136271800

تلفن مرکز : 6240031 0313
تلفن مرکز : 6240032 0313
تلفن مرکز : 6242700 0313
تلفن مرکز : 6270220 0313
دورنگار : 03136240033
پست الکترونیک : sales&export@esfahansteel.com

مدیریت فناوری اطلاعات
تلفن : 03152574449

پشتیبانی وب سایت
تلفن : 03152574477

تلفن دفاتر مدیران

۱۳۹۶/۰۷/۲۲

معاون آموزش ، پژوهش و فناوری وزارت صنعت ، معدن و تجارت در ششمین نمایشگاه MINEX عنوان کرد

ذوب آهن اصفهان توانایی جذب سرمایه گذار خارجی برای طرح های توسعه ای خود دارد

ششمین همایش و نمایشگاه سالانه و فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی MINEX با حضور 200 کشور و موسسه داخلی و خارجی در سالن شبستان مصلی امام خمینی شهر تهران به وسعت 12 هزار متر برگزار شد و ذوب آهن اصفهان با برپایی غرفه ایی علاوه بر نمایش دستاوردهای خود ، به معرفی محصولات و توانایی های شرکت های زیر مجموعه مانند شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی درحوزه معدن و صنایع معدنی پرداخت .

دکتر قبادیان معاون آموزش ، پژوهش و فناوری وزارت صنعت ، معدن و تجارت ضمن بازدید از غرفه ذوب اهن اصفهان در این نمایشگاه و مثبت ارزیابی کردن اقدامات این شرکت در زمینه معدن و صنایع معدنی و همکاری خوب با معدن کاران گفت : ذوب آهن اصفهان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان زغال سنگ در کشور است و همکاری دو سویه این شرکت با معادن می تواند باعث شکوفایی و رشد هر دو مجموعه شود . معاون آموزش ، پژوهش و فناوری وزارت صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به این موضوع که توجه به صنایع پایین دستی بهره وری تولید در کشور را افزایش خواهد داد گفت : ذوب اهن اصفهان با قدمتی که در صنعت فولاد دارد و اقداماتی که در جهت بومی سازی انجام داده است می تواند راهگشای معادن در زمینه بومی سازی تجهیزات باشد .

دکتر قبادیان با اشاره به این موضوع که در دوران دبیرستان در ذوب آهن اصفهان مشغول به کارآموزی بوده است و خود را جزئی از ذوب آهن می داند گفت : ذوب آهن به عنوان اولین تولید کننده فولاد در ایران و اولین شرکت در امر بومی سازی فولاد می تواند الگویی مناسب برای دیگر شرکت ها باشد .

وی با اشاره به این موضوع که ذوب آهن اصفهان توانایی جذب سرمایه گذار خارجی برای طرح های توسعه ای خود را دارد خاطر نشان ساخت : صنایع بزرگ برای انجام طرح های توسعه و دست یابی به رشد کمی و کیفی تولید  ، نیاز به جذب سرمایه دارند که در این بین ، جذب سرمایه گذار خارجی ، کمک بزرگی به صنعت ، اقتصاد و اشتغال زایی در کشور است .

خداداد پورذاکری مدیر حراست هلدینگ صدر تامین در بازدید از غرفه ذوب آهن و در گفتگو با خبرنگار ما گفت : هدف از ایجاد نمایشگاه فرصتی برای فعالین عرصه صنعت در حوزه معادن است . این نمایشگاه خصوصاً برای شرکت های  بزرگی مانند ذوب آهن اصفهان می تواند برای فعالیت در بازار های جدید یک فرصت بسیار خوب باشد .

وی افزود : با توجه به اینکه ذوب آهن اصفهان یکی از بزرگترین مصرف کننده های زغال سنگ وسنگ آهن در کشور است می تواند بازارهای جدید و تامین کنندگان بهتری در این حوزه شناسایی نماید .

مدیر حراست هلدینگ صدر تامین با اشاره به این موضوع که ذوب آهن اصفهان یکی از برندهای شناخته شده در عرصه صنعت فولاد در دنیا می باشد گفت : سرانه مصرف فولاد میزان توسعه یافتگی کشورها را نشان می دهد و این نشان از اهمیت صنعت فولاد دارد لذا دولت باید با اصلاح برخی ساختارها رونق را به صنعت فولاد بازگرداند تا گام مهمی در جهت توسعه برداشته شود  .وی با اشاره به این موضوع که ذوب آهن اصفهان با انجام طرح های توسعه ای می تواند به دوران بالندگی خود برسد یاد آور شد : دولت با با ثابت کردن بازارهای داخلی می تواند به جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور بپردازد .

مهندس اسماعیلی رئیس سازمان مهندسی معدن ایران حضور ذوب آهن اصفهان در این نمایشگاه را موثر توصیف کرد و گفت : این شرکت یکی از مهمترین و اولین بنگاهی است که در این صنعت مشغول به فعالیت بوده و وجود این چنین شرکت هایی می تواند بستری مناسب برای جذب سرمایه گذار خصوصاً از کشورهای خارجی باشد .

وی با اشاره به موقعیت ژئوپولتیک ایران در منطقه افزود :  دسترسی ایران به آبهای گرم ، پتانسیل معدنی ، نیروی انسانی ، مزیت آب و هوایی و امنیت در منطقه از نکته هایی بسیار خوب برای جذب سرمایه گذار در این حوزه می باشد.

مجید فلکی کارشناس خرید مواد معدنی شاغل در حوزه خرید گفت : ذوب آهن اصفهان به عنوان یکی از صنایع مادر که از ابتدا در کنار معادن حضور داشته است می تواند با حضور در این نمایشگاه با تامین کنندگان جدید و تجهیزات معدنی در این حوزه آشنا شود و با توجه به حضور کشورهای اروپایی و پیشرفته می تواند برخی مشکلات خود را در زمینه معدن و تجهیزات معدنی مرتفع نماید .

وی به حضور پر رنگ شرکت ها و موسسات پیشرفته در حوزه صنعت و معدن اشاره کرد و گفت : با توجه به بحران رکود فولاد در ایران بازار های جدید در حوزه معدن می تواند راهگشای شرکت در امر توسعه معادن زیر مجموعه خود باشد .