۱۳۹۶/۱۲/۱۲

اعزام اولين كاروان راهيان نور به مناطق عملياتي از ذوب آهن اصفهان

اولين كاروان راهيان نور در اسفند ماه 96 ساعت 8 صبح مورخ 96/12/12 با حضور جمعی از مديران و سرپرستان با دو دستگاه  اتوبوس راهيان مناطق عملياتي  شدند.در ابتداي اين مراسم سرهنگ اميدي با اشاره به كلام رهبر معظم انقلاب اسلامي كه فرمودند راهيان نور يك حركت با بركت است و فضيلت زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا كمتر از شهادت نيست  يادآور شد : در اين اردو ضمن تجديد بيعت با آرمان هاي شهدا امسال در قالب دو كاروان از كارخانه ذوب آهن به مناطق عملياتي جنوب اعزام مي شوند . گروه اول 12 اسفند شامل مديران شركت و گروه دوم شامل كاركنان و خانواده هاي آنان كه 15 اسفند پس از زيارت مزار مطهر شهداي گمنام از كارخانه حركت مي كنند. در حاشيه اين اعزام با دو تن از مديران اعزامي به مناطق عملياتي گفتگويي انجام داديم كه در ادامه مي خوانيد:

مهندس شيرازي مدير مهندسي توليد و توزيع برق : براي دومين بار است كه به ديدار جبهه ها در مناطق عملياتي مي روم و البته بار اول است كه از طرف ذوب آهن اعزام مي شوم  .انگيزه بازديد از جبهه ها تجديد ميثاق با شهدا و يادآوري فداكاري ها و ايثارگري ها و رشادت هاي رزمندگان اسلام در طي دوران دفاع مقدس است . از مديران و همكاران ذوب آهني نيز مي خواهم كه در چنين برنامه هايي شركت نمايند و از برنامه هاي مصور آن بهره مند گردند و با خاطرات زمان جنگ تجديد خاطر نمايند .

وي از سهم خانواده خود در دفاع مقدس مي گويد كه برادرش در عمليات محرم  در عين خوش به شهادت رسيد و پدر وي نيز از جانبازان ذوب آهني مي باشد. وي همچنين اضافه نمود : در زمان حاضر نيز كه جنگ تمام شده است وظيفه ما توليد اقتصادي و پيشرفت و توسعه ايران اسلامي است و همكاران در ذوب آهن نيز بايد جنگ را جنگ اقتصادي بدانيم و سعي در توليد را فراموش نكنيم .

مهندس سيد حميد راد مدير اتوماسيون و ارتباطات نيز كه همراه  با كاروان راهيان نور عازم بازديد از جبهه ها بود در گفتگو با خبرنگار هفته نامه آتشكار يادآور شد : هدف ما از حضور در مناطق عملياتي و بازديد از جبهه ها  و مناطق عملياتي و يادآوري خاطرات و حماسه هاي  رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

وي در دوران دفاع مقدس طرح دانشجوي شش ماهه را در خدمت دفاع مقدس بوده است . پيام وي به همكاران ذوب آهن حضور در جبهه ها و بازديد مناطق عملياتي است .

 مهندس راد نيز اولين بار است كه به ديدار جبهه ها مي رود و اين امر را افتخار مي داند و از مسئولين بسيج و روابط عمومي و تمامي دست اندركاران اين برنامه تشكر مي كند.