۱۳۹۶/۱۲/۰۵

همزمان با ايام فاطميه دو شهيد گرانقدرتازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در ذوب آهن اصفهان تشييع شد

شهدا شمع روشنگري و نجات جامعه هستند

مراسم با شكوه تشييع دو شهيد گرانقدر دوران دفاع مقدس شهيد حمزه نعمتي كه در عمليات رمضان  درسال 61 به شهادت رسيده بود و يك شهيد گمنام كه در جزيره ام الرصاص و در سن 22 سالگي به شهادت رسيده بود در روز يكشنبه 29 بهمن ماه سال جاري در محوطه درب اصلي و مديريت حراست شركت برگزار گرديد . در اين مراسم نوراني كه در ايام شهادت بانوي بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) ودرساختمان مديريت حراست برگزار گرديد حجت الاسلام والمسلمين باقريان امام جمعه زرين شهر ، مهندس صادقي مدير عامل و جمعي از معاونين و مديران و كاركنان قسمت هاي مختلف شركت حضور داشتند برنامه هاي مذهبي ؛سينه زني و عزاداري ايام فاطميه (س) به اجرا درآمد .

حجت الاسلام والمسلمين قاسم باقريان امام جمعه زرين شهر در اين مراسم طي سخناني ضمن تشكر از حاضرين درعظمت دخت گرامي پيامبر اعظم (ص) حضرت فاطمه سلام الله عليها به سخن پرداخت و گفت حضرت فاطمه (س) اولين شهيد امامت و ولايت است و چه خوب است كه در ايام شهادت او شهداي تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس تشييع و به خاك سپرده مي شوند. وي به فلسفه آمدن انبياء و رسالت الهي آنها در برقراري ارزشهاي الهي و قسط و عدالت پرداخت و يادآور شد تمامي انبياء و ائمه(ع) براي هدايت بشر آمده و اين ماموريت فوق دموكراسي هاي امروزي است و مبناي آن ارزش هاي الهي است كه انسان هاي آگاه و حق پرست هم معتقد و وفادار به آنها هستند . وي يادآور شد رسالت انبياء الهي بر اساس موازين الهي و وحي همراه با مشورت بوده و بعد از اين مرحله دستورات و تعاليم انبياء بدون كم و كاستي بايد اجرا شود . حضرت فاطمه (س) نيز اولين شهيد ارزش هاي الهي و شهيد امامت و ولايت است . او تمام قوا مردم را به وفاداري و عمل به ارزش هاي الهي و تعاليم پيامبر اسلام (ص) دعوت مي كرد و از دوري كردن ها ؛ فراموشي و سكوت و جهالت آنها انتقاد مي كرد و اين كارها را عامل تسلط ظلم و پايمال شدن ولايت مي دانست .

وي افزود شهداي انقلاب و دفاع مقدس ما نيز قبل از هر چيز براي ارزش ها و آرمان هاي الهي و امامت و ولايت جان خود را فدا كردند و شمع روشنايي و نجات جامعه شدند و حضرت فاطمه(س) در دوران فتنه الگوي روشنگري بود و با اين روشنگري ها از حضرت امام علي (ع) به بهترين نحو حمايت كرد. شهداي ما نيز در دوران دفاع مقدس علي رغم تهاجم فرهنگي و نظامي وسيع دشمن و تبليغات سوء آنها روشنگري كردند و جنگيدند و بلاخره مظلوميت مسلمانان و مردم ايران را به جهانيان نشان دادند و پرده هاي تزوير و دروغ استكبار را كنار زدند .

در ادامه اين برنامه سيد اردشير حسيني از همكاران امور اداري و مداح اهل بيت (ع) همراه باسينه زني حاضران به ذكر مصيب و مرثيه براي حضرت فاطمه(س) پرداخت.