۱۳۹۶/۱۱/۲۸

عضو هیات عامل ایمیدرو :

مشکل تامین مواد اولیه ذوب آهن را باید حل کنیم

سرمایه گذاری شرکت های فولادی و معدنی برای سرمایه گذاری در بخش اکتشاف معادن ضروری است و پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم در این راستا؛ باید با نگاه ملی و بر مبنای تامین خوراک واحدهای فولادی کشور باشد.

دکتر مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست هم اندیشی سرمایه گذاری در اکتشاف سنگ آهن که با حضور مدیران عامل شرکت های بزرگ معدنی و فولادی کشور برگزار شد؛ افزود:  ایمیدرو سال 93 برنامه اکتشافی خود را در 250 هزار کیلیومتر مربع آغاز کرد که در 180 هزار کیلومتر آن کار به پایان رسیده است. پیش بینی ما این است که تا مردادماه 97 محدوده های امیدبخش مشخص شود.

در این نشست اردشیر سعد محمدی عضو هیات عامل ایمیدرو نیز تاکید کرد:مشکل تامین مواد اولیه شرکت هایی همچون ذوب آهن را باید حل کنیم.

وی افزود: ایمیدرو با کمک شرکت های حوزه معدن و صنایع معدنی در کوتاه مدت به دنبال تهیه طرح مدون برای سرمایه گذاری در بخش اکتشاف است و اعتقاد داریم این موضوع به سرانجام برسد.

صالحی مدیر خرید مواد اولیه شرکت ذوب آهن اصفهان در این نشست گفت : ذوب آهن نیاز مبرم به سنگ آهن دارد و خواستار واگذاری پهنه معدنی به این مجموعه هستیم.

وی افزود : امیدواریم با مساعدت‌های رئیس هیات عامل ایمیدرو و همگرایی بین شرکت‌های این حوزه؛ مشکل ذوب آهن در تامین خوراک حل شود.

ذوب آهن روبه سودآوری است و پیش‌بینی‌ها گواه این است که سال آینده میزان سودآوری این مجموعه افزایش قابل توجهی داشته باشد.